Gyógyító mesékkel gyermeked lelki egyensúlyáért
Meseterápia Veszprémben 6-10 éves gyerekeknek


Mese, terápia vagy meseterápia?
A hétköznapok nagy részében sokkal kevesebb időt töltünk gyermekeinkkel, mint szeretnénk. Ezalatt az idő alatt nem tudjuk, mi történik velük az óvodában, iskolában, milyen konfliktusokkal és belső feszültségekkel szembesülnek. Előfordulhatnak olyan időszakok is egy család életében, amikor felborul a megszokott rendszer és kibillen a gyermek is a lelki egyensúlyából.
Amikor szülőként kifogytok az eszközökből vagy érzelmileg túlterheltek vagytok, érdemes segítséget kérni szakembertől akár terápia, akár meseterápia formájában.
A mesék évszázados bölcsességeket hordoznak. A mese hőse mindig mozgásban van, arra törekszik, hogy a történet elején megbomlott rendet helyreállítsa. A mesék belső aktivitásra késztetnek, együtt cselekszünk a főhőssel, legyen szó a sárkány legyőzéséről vagy az üveghegy megmászásáról. A belső mozgás segíthet minket a továbblépésben. Jutalmul, az út végén megtalálhatjuk az egyensúlyt, az egész-séget.
A meseterápia segíthet a gyermekeknek abban, hogy feldolgozzák a belső elakadásokat, és új, gyógyító tapasztalatokat szerezzenek a történetek és azok hőseinek útján.
Mese
Meseterápia
Ligetszépe meseterápiás módszer Veszprémben
A meseterápia során a Ligetszépe meseterápiás módszerrel dolgozom. Ez egy különleges meseterápia irányzat, amely az élet első 9+1 hónapjának történéseit is figyelembe veszi.. A kutatások és a tapasztalatok egyaránt azt mutatják, hogy ezen első hónapok hatása egész életre kihat. A születés és a fogantatás élményeit mindenki magában hordozza, ezek tükröződnek testi és lelki egészségünkben, valamint a világba vetett bizalmunkban.
Gyógyító mesék: Simogasd meg a lelkét, simogasd ki az elakadását
Azt tapasztalom, hogy gyermekkorban ezzel a gyengéd eszközzel, a mesék erejével, lehet kisimogatni a elakadásokat. Az elakadások a lelkük mélyén húzódnak és több nehéz tünetet okozhatnak, úgy mint a szorongás, magatartás problémák, beilleszkedési nehézségek. Az egyik legalapvetőbb probléma, hogy sérül a gyermekek világba vetett hite (az ősbizalom). Ezekben a helyzetekben tudnak kiutat mutatni a mesék. Az egyéni meseterápiás foglalkozások egyedülálló lehetőséget adnak arra, hogy a gyermek a saját tempójában dolgozza fel a számára nehézséget jelentő élményeket, helyzeteket.
A Ligetszépe meseterápiás módszer komplementer segítő eljárás, nem helyettesíti a pszichoterápiás és/vagy orvosi gyógyító tevékenységet


Milyen helyzetekben segít a meseterápia?
Ha a gyermek sok negatív tapasztalatot gyűjt össze, azzal nem képes megbirkózni. Ennek ellenére megpróbálja maga mögött hagyni, legyűri a mélybe. Előfordul, hogy a gyermek elzárkózik, megkeményedik, haragos, agresszív lesz. Vagy folyton bohóckodik, felületes, még a fájdalmas történésekkor is nevetgél. Egy idő után nem lesz kapcsolatban a saját érzelmeivel. Senkiben nem bízik meg, érzéketlenné válik a pozitív cselekedet iránt.

Mi történik a meseterápiás foglalkozásokon?
A meseterápia egy személyre szabott foglalkozás. Az első beszélgetés során az anamnézis és a szülőkkel való konzultáció alapján választom ki a meséket, melyek segítenek abban, hogy a gyermek saját tempójában dolgozza fel a nehézségeit a 30-50 perces foglalkozásokon. A folyamat során a gyermek nemcsak a mesét hallgatja. Ezzel egy olyan belső utat jár be, amely segíti őt a megoldás felé. A mesehallgatás után rajzol. A rajzokból és a mesékből egy saját mesekönyvet készítek, melyet otthon együtt olvashat a család. A folyamat elején, közben és a végén, tehát 2-3 alkalommal a szülőkkel egyeztetünk.
A meseterápia nem helyettesíti a pszichoterápiás vagy orvosi kezeléseket, hanem egy komplementer segítő eljárás, amely a gyermek érzelmi és szociális fejlődését támogatja.
Hasznos információk a meseterápiáról
A meseterápia segíthet
- Óvodai/iskolai beilleszkedési nehézségek esetén
- Magatartási problémák jelentkeznek
- Általános szorongás jelenik meg
- Traumák (pl. válás, haláleset) feldolgozásában
- A fantáziavilág, belső képalkotás és kreativitás fejlesztésében
- Érzelmi intelligencia és szociális érzékenység fejlesztésében
- Mozgás- és beszédfejlődés támogatásában
Milyen korosztály számára ajánlom a meseterápiát?
A 6-10 éves korosztály számára különösen ajánlom, hiszen ekkor kezd a gyermekek fantáziája és érzelmi világa igazán kibontakozni. Ekkor érdemes a leginkább meseterápiás segítséget kérni, ha a gyermek nehézségekkel küzd.
Hol és hogyan zajlik a meseterápia?
Az első szülői konzultáció után a nehézség feloldásához mérten egyéni meseterápiás foglalkozásokon vesz részt a gyermek. Összesen 4-6 alkalomra lehet számítani. Közben is és a végén is szülői konzultációt tartunk.
- A foglalkozás egy nyugodt, szeretetteljes térben zajlik Veszprémben
- Időtartam: 30-50 perc
- Meseterápia: 14.000 Ft / alkalom
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus ut perspic iatis unde omnis iste perspiciatis ut rspiciatis unde omnis iste natus. Sed ut perspiciatis.

Justin Lee
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus ut perspic iatis unde omnis iste perspiciatis ut rspiciatis unde omnis iste natus. Sed ut perspiciatis.

Nicole Gordon
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus ut perspic iatis unde omnis iste perspiciatis ut rspiciatis unde omnis iste natus. Sed ut perspiciatis.

Linda Moore
Gyakran Ismételt Kérdések
Ha ezeken felül bármilyen kérdésed merül fel, ne habozz, keress e-mailen vagy telefonon!
Milyen mesék közül válogatsz?
Ismert varázsmesékből illetve kifejezetten terápiás, gyógyító mesékből válogatok.
A meséket otthon is olvassuk?
Igen, a kiválasztott mesékből és a gyermek rajzaiból egy saját mesekönyvet készítek, amit otthon közösen tudtok olvasni.
Hány alkalommal kell számolnunk?
Egy folyamat során 2-3 szülőkonzultáció (folyamat eleje, közepe, vége) és 4-6 meseterápiás foglalkozással tudtok számolni.