Skip to content Skip to footer
A kimondott szavak gyógyítanak

Értsd meg a babád nyelvét és érzéseit

Integratív babaterápia Veszprémben 0-2 éves korig

Hol kezdjem?

Miért sír a babám?
Miért nyugtalan?
Miért érzem magam szülőként tehetetlennek?

Kisbabád a születése pillanatától kezdve próbálja elmesélni neked az érzéseit. Mindenki máshogy érkezik meg a szülőségbe, és nem biztos, hogy egyből érted, hogy mit üzen Ő neked/nektek. Ha úgy érzed, hogy kisbabád sokat sír, nyugtalan, vagy tehetetlennek és kétségekkel telve érzed magad, nehéz megnyugtatni Őt, akkor a babaterápia segíthet.

Az Integratív Babaterápia egy olyan finom, szeretetteljes módszer, amely segít neked megérteni kisbabád jelzéseit, testbeszédét. Azáltal, hogy figyelmet adunk a baba korai élményeinek – akár a méhen belüli időszakból, akár a születés folyamatából –, segíthetünk neki feldolgozni a számára nehéz tapasztalatokat. A jelzéseit, testbeszédét figyelve pedig megtanulod a nyelvét, megérted a nehézségeit.

Veszprém - Babaterápia

Hogyan segít a babaterápia?

A konzultációk során teret és időt adunk a babának, hogy megmutathassa, milyen érzések kavarognak benne, hogyan éli meg a világot, milyen megtapasztalásai vannak. A babák testbeszéddel kommunikálnak velünk, és a terápia során a saját babád nyelvét fogod megtanulni értelmezni. Ebben leszek segítségedre.

Ezzel egyidőben a szülők megélései, érzései is teret kapnak. A Te/Ti történetetek is meghallgatásra talál: minden, ami megérintődött a várandósság és a szülés kapcsán.

Ahogy jobban megérted a babád, a kapcsolatotok elmélyül, erősödik a köztetek lévő kapocs és bizalom, így azt tapasztalod, hogy kisbabád nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz.

Mit tapasztalsz egy-egy alkalom során?

Ez nem egy hagyományos „fejlesztő foglalkozás”, hanem egy érzékeny, finomhangolt együttlét, ahol Te/Ti szülők és a baba együtt dolgozza fel a múltbeli élményeket. Az alkalmak során lehetőséget biztosítunk a babának, hogy elmesélhesse korai élményeit, tapasztalatát a magzati létéről-születéséről. Ismerve a babák testbeszédét, segítek megmutatni, lefordítani, amit Ő Nektek jelez. Ezeket a jelzéseket, testbeszédet utána Ti is megértitek. Empatikusabbá, nyitottabbá és nem utolsó sorban magabiztosabbá váltok szülőségetekben. A babátok pedig azt fogja érezni, hogy látjátok-halljátok-elfogadjátok őt, változik a korábban megélt nehéz élménye. Te/Ti szülők is megosztjátok saját történeteteket, érzéseiteket, melyek láthatóvá és feldolgozhatóvá válnak.

Miért szívügyem az Integratív Babaterápia?

Az Integratív Babaterápia számomra reményt ad, hogy helyreállhat, felépülhet a bizalom a szülők és gyermekük között. Erősödik a kapcsolat, a kötődés, ami új alapot képez az elkövetkező évekhez.  

Ha a magzati létben vagy a születés során negatív tapasztalatot gyűjt össze a gyermek, azzal nem tud egyedül megbirkózni. Ennek ellenére megpróbálja maga mögött hagyni, legyűri a mélybe. Kialakul egy érzelmi alaphangoltság: szomorúság, magányosság, tehetetlenség, düh. Erre még nincsenek szavai és megküzdési stratégiái, ezért időről időre kiáradnak belőle az érzelmek, elborítják a kisbabát. A szülők pedig tehetetlennek érzik magukat, nem értik mi játszódik le gyermekükben. Ez frusztrációhoz, aggodalomhoz, haraghoz vezethet. Ebből az állapotban nagyon nagy erőfeszítést jelent a mindennapi helyzetek kezelése, az örömteli közös idő megélése.

Emiatt tartom fontosnak, hogy ha a szülők azt tapasztalják, hogy valami elcsúszott a gyermek és közöttük, akkor kérjenek segítséget. Közösen teremtünk időt-teret a baba élményének feldolgozására. 

Támogatás a babának és a családotoknak

Hasznos információk a babaterápiáról

A foglalkozások során

Kinek ajánlom a babaterápiát?

A babaterápiát 0-2 éves korú kisbabáknak és szüleiknek ajánlom, különösen, ha:

Hol és hogyan zajlik egy alkalom?

A foglalkozást megelőzi egy 30 perces ingyenes telefonos konzultáció, melynek során elmondjátok miben kértek segítséget. Megbeszéljük, hogy az IBT-e a Nektek megfelelő módszer. Válaszolok a felmerülő kérdéseitekre.

Foglalj időpontot!

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus ut perspic iatis unde omnis iste perspiciatis ut rspiciatis unde omnis iste natus. Sed ut perspiciatis.

Justin Lee

Justin Lee

Lowell, MS

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus ut perspic iatis unde omnis iste perspiciatis ut rspiciatis unde omnis iste natus. Sed ut perspiciatis.

Nicole Gordon

Nicole Gordon

Cranston, RI

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus ut perspic iatis unde omnis iste perspiciatis ut rspiciatis unde omnis iste natus. Sed ut perspiciatis.

Linda Moore

Linda Moore

Papillion, NE
Kérdések és Válaszok

Gyakran Ismételt Kérdések

Ha ezeken felül bármilyen kérdésed merül fel, ne habozz, keress e-mailen vagy telefonon!

Általában akkor fordulnak külső segítséghez a szülők, amikor egy nehéz helyzet (pl. nem alszik a baba, sokat sír vagy egyáltalán nem sír, a szoptatás-táplálás körül van elakadás, szemkontaktus kerülése ) megterheli a mindennapokat. Vagy az is előfordulhat, hogy az összehangolódás nem megy zökkenőmentesen. Ha nincsenek ilyen problémák, akkor is érdemes lehet részt venni 1-2 alkalmon, hiszen minden babának van mesélnivalója a magzati létéről, születéséről.

Külön nem kell készülni semmivel. Azokat a dolgokat hozzátok, amiket egyébként is szoktatok, amikor kimozdultok otthonról.

Puha matracon, kényelmes párnákkal körülvéve elhelyezkedünk a földön. Először Ti mesélitek el, hogy milyen problémával fordultok hozzám, ezután teret és időt adunk a kisbabátoknak, hogy elmesélje azt, amit szeretne. Ahogyan nincs két egyforma baba, úgy nincs két egyforma terápiás ülés sem. Nincsenek panelek, receptek, előre megírt forgatókönyvek. Azzal dolgozunk, ami megjelenik abban az elfogadó térben. A foglalkozások során nem sietünk, nem erőltetünk semmit, a baba ritmusához igazodunk.

Sok esetben már egy alkalom is elég arra, hogy az összehangolódás, az értés megtörténjen. Lehet, hogy több alkalomra van szükség, azt egyeztetjük, hogy időben-pénzben ne legyen megterhelő a családotoknak.

Ha megoldható, akkor szervezzétek úgy a nap további részét, hogy tudjatok pihenni otthon. Lehet, hogy átmenetileg súlyosbodnak a tünetek, ez része a folyamatnak. Megbolydulnak az addig elnyomott érzések, elkezdődik a feldolgozás a család minden tagjában. Ezt követi az integrálás, az új működési módok/megértés beépülése.